Медиків турбує погіршення епідситуації на Закарпатті щодо поширення вірусного гепатиту А, кашлюку та кору

З-поміж усіх інфекційних захворювань у закарпатців торік найчастіше виявляли сальмонельоз, шигельоз, гепатит А й інші кишкові інфекції. На другому місці – туберкульоз, на третьому – керовані інфекції.
Зокрема, серед останніх, проти яких можна і потрібно вакцинуватися, зафіксовано 219 випадків кору, 117 – кашлюку, 35 – епідемічного паротиту, 1 – краснухи. Натомість випадки гемофільної інфекції, дифтерії і поліомієліту минулого року не реєструвалися.
Після періоду пандемії коронавірусу ситуація з інфекційною захворюваністю в області стабілізувалася. У 2024 році зафіксували незначне зростання інтенсивного показника захворюваності – на 2%, якщо порівнювати з попереднім роком, зауважила директорка департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Любов Мандзич.
Також вона прокоментувала, що на ГРВІ сьогодні здебільшого хворіють діти – 61% з-поміж усіх виявлених випадків. Вищі за середньообласні показники фіксують в Ужгородському, Мукачівському та Берегівському районах. Крім цього, в регіоні активно продовжується імунізація проти грипу – лише за минулий тиждень щеплення отримали 254 людини.
«Особлива увага медиків та епідеміологів торік була прикута до організації протиепідемічних і профілактичних заходів в осередках поширення хвороб і на території регіону в цілому», – наголосила виконувачка обов’язків генерального директора Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Вікторія Тимчик.
Серед цих заходів – проведення додаткової кампанії з імунізації проти кору, паротиту та краснухи, завдяки якій минулого року вдалося вакцинувати майже 8,8 тисячі дітей, котрі вчасно не отримали потрібні щеплення, тематичних бесід з батьками школярів тощо. Результати такої роботи вже помітні, тому її продовжать і у 2025 році. Основна мета – максимально охопити вакцинацією дітей, які пропустили планові щеплення.
Вікторія Тимчик додала, що найбільше стурбованості викликає погіршення епідемічної ситуації щодо поширення вірусного гепатиту А, кашлюку та кору. Найчастіше ці захворювання виявляють у дітей, більшість із яких не має щеплення. Фахівці спостерігають локальне поширення інфекцій, тобто в межах громади або одного населеного пункту.
Для надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з інфекційними захворюваннями в закладах охорони здоров’я області розгорнуто 398 ліжок. Як правило, вони завантажуються залежно від сезону та збудників інфекційних хвороб, які циркулюють. Крім цього, важкість перебігу захворювань теж впливає на рівень госпіталізації, зауважив медичний директор Центру інфекційних хвороб КНП «Центр легеневих хвороб» Закарпатської обласної ради Михайло Поляк.
Сьогодні завантаженість Центру інфекційних хвороб становить 73%. Зокрема, на стаціонарному лікуванні зараз перебувають 20 хворих на кір, 8 – на грип, 18 – на менінгококову інфекцію та інші. Серед пацієнтів закладу багато дітей, чимало з них нещеплені або мають хронічні захворювання чи ослаблений імунітет.
Михайло Поляк наголосив, що надважливою є профілактика інфекційних захворювань: вчасно виконані щеплення, раціональне харчування, заняття спортом, здоровий спосіб життя та в разі потреби своєчасне звернення за медичною допомогою до сімейного лікаря.
До теми
- Замість окупації — опір: історія офіцера Нацгвардії
- Від локального серіалу до великих екранів: як створюється повнометражна «Наша файта»
- Щоб хлопців замінило залізо: 26-й полк тренує операторів НРК
- Про найпопулярніші імена, якими називали новонароджених на Закарпатті у 2025 році
- Рись без кордонів: унікальний моніторинг розкрив реальну чисельність рідкісного хижака в Ужанському нацпарку
- ПДВ для ФОПів вдарить по місцевих бюджетах і цінах — позиція підприємців
- Елла Лібанова: Поки в Україні буде небезпечно, люди не повертатимуться, але тримати з ними зв’язок – ми зобов'язані
- Військовий медик з Ужгорода Ерік Глеба отримав нагороду «Хрест Турботи»
- У Хусті засновано мовний клуб української сценічної мови
- Сьогодні – День Соборності України
- Незряча поетеса з Хуста Любов Сливка про материнство, роботу та доступність
- На Закарпатті у 2025-му народились 8136 малюків
- Ветеран із Закарпаття Костянтин Кашула допомагає побратимам проходити шлях реінтеграції
- На Закарпаття прибули два евакуаційні потяги з Дніпропетровської області
- Перший пам’ятник Ужгорода
- Новий вид шахрайства: не вірте. якщо вам пропонують 10 літрів пального за підписку на телеграм-канал
- Легенди, страви та цікаві факти: як переселенки Тетяна та Олеся створили настільну гру "Закарпатський квест"
- Чому на Закарпатті виникають відключення світла та як працюють погодинні графіки
- «Армія – це наш шанс на виживання»: начмед Третього армійського корпусу Вікторія Ковач
- Підтримка ВПО з Луганщини: в Ужгороді відбувся візит до гуманітарного штабу Новоайдарської громади




До цієї новини немає коментарів