У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку робіт живописця Маріона Ілку, присвячену закарпатським митцям та громадським діячам

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в м.Ужгород відкрили виставку робіт живописця, графіка, портретиста-карикатуриста Маріона Ілку (1933-2003), присвячену закарпатським митцям та громадським діячам.
Відкрив захід генеральний консул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бочкаї. Він зазначив, що це перша експозиція установи у цьому році та організована у співпраці з Товариством культури львівських угорців до Дня угорської культури. Далі познайомив гостей з постаттю автора, розповів про його творчий шлях.
За словами Йожефа Бочкаї, у доробку митця близько 400 карикатур, невелику частину з яких показали на виставці. Присутні ж з легкістю впізнавали на представлених роботах багатьох відомих закарпатців.
Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук подякував за запрошення та поділився, що сьогодні вперше познайомився з творчістю Маріона Ілку. Він поділився враженнями та відзначив як майстерно і з гумором митець розкрив кожну з особистостей у своїх шаржах.
З вітальним словом виступили перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета та один із заступників голови Товариства культури львівських угорців Габор Сарваш.
Довідково: Маріон Ілку народився в Ужгороді. Навчався на відділі монументального живопису Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва.
Був учасником багатьох виставок в Україні та за кордоном, перша з яких відбулася у Львові в 1956 році. Особливо відомий в Угорщині.
У 1961 році вступив у Національну Спілку художників України.
Багато років життя віддав педагогічній діяльності, працюючи на кафедрі рисунку Львівської національної академії мистецтв.
З 1989 року до 2003 – незмінний голова Товариства Культури Львівських Угорців.
Не стало митця у 2003 році.
До теми
- В Ужгороді триває виставка п’яти українських художниць «Блекаут. Простір Між»
- На Закарпатті затримали трійку правопорушників: переправника, його «стажера» та їхнього «клієнта»
- Оголошено нові номінації Конкурсу імені Івана Чендея
- Одразу 4 колективи Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора тріумфували на міжнародних конкурсах
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту відкрив виставку з фондової колекції «Мереживо надії»
- Розпочався прийом фільмів на 6-й Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)
- Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»: заявки на участь можна подавати до 21 лютого
- Вечір фортепіанної музики, що перенесе у світ образів минулого - обласна філармонія запрошує сьогодні на концерт
- Ужгородський скансен розпочинає реалізацію міжнародного грантового проєкту
- В Ужгороді відкрили виставку "Магія каменю"
- Дитячі книжки з підписами закарпатських авторів передадуть для українських дітей в Угорщині
- Видав понад 120 збірок народних казок: за прилавком в ужгородській книгарні «Кобзар» був закарпатський літературознавець Іван Хланта
- Історія однієї картини: портрет єпископа Андрія Бачинського
- В Ужгороді сьогодні відбудеться благодійний показ «Маріупольської драми»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту Антон Ковач представив серію живописних робіт «Подорожі»
- Закарпатська академія мистецтв створює простір, який ширше “відкриє двері” для охочих до мистецтва
- «Єдність у розмаїтті»: Закарпатський народний хор запрошує на концерт
- Художниця Ксенія Платанова – про своє життя в Ужгороді, виставки та мистецтво
- Протягом місяця в обласному музеї ім.Й.Бокшая можна переглянути виставку «Ужгород на палітрі епох»
- 27 січня в Ужгороді стартує чудова акція: «Дитячий письменник за прилавком»
До цієї новини немає коментарів