Помер професор УжНУ, видатний вчений та громадський діяч Сергій Федака

Пам’яті Сергія Дмитровича Федаки…
«З глибоким сумом повідомляємо про втрату видатного вченого, педагога, письменника та громадського діяча, члена Ради Закарпатського крайового товариства «Просвіта» – професора Сергія Дмитровича Федаки.
60 прожитих років його життя були сповнені натхненням та невтомною працею, яскравим прикладом служіння науці, освіті та культурі.
Більшу частину свого життя Сергій Дмитрович присвятив Ужгородському національному університету, де він став провідним істориком. Його праці, зокрема у сфері дослідження Київської Русі, Карпатської України та історії Ужгорода, залишили незабутній слід в українській історіографії. Він автор численних монографій, зокрема 16-томної «Історії України», яка стала унікальним внеском у наукову спадщину країни.
Окрім наукової діяльності, Сергій Дмитрович був талановитим педагогом та письменником, що зумів передати у своїх творах глибокі людські почуття й історичну правду.
Сергій Дмитрович залишив по собі неоціненну спадщину. Світла пам’ять про нього житиме у серцях усіх, хто мав честь працювати, навчатися і спілкуватися з ним», – йдеться у дописі.
Редакція Uzhgorod.net.ua висловлює щирі співчуття рідним і близьким Сергія Федаки.
До теми
- За матеріалами поліції до 11 років ув’язнення засуджено 40-річного ужгородця, який вбив 23-річну жительку Київщини
- На Закарпатті Нацполіція повідомила про підозри ще п’ятьом працівникам ТЦК, які фіктивно «мобілізували» 329 людей заради показників
- На Мукачівщині судитимуть сільського голову та посадовця ради за отримання неправомірної вигоди від місцевих підприємців
- Падіння з квадроцикла: на Закарпатті травмувалися 16-річна дівчина та 18-річний хлопець
- 15 дітей ветеранів війни поїхали на відпочинок до Словаччини
- Лептоспіроз забрав життя двох людей на Закарпатті: медики нагадують про небезпеку хвороби
- В Ужгороді газовики врятували від вибуху під'їзд багатоповерхівки
- Поліція розшукала зниклу 14-річну ужгородку
- На Берегівщині поліція затримала озброєного чоловіка – вилучено споряджений АК-74
- Вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російського дрона на Хустщині
- На Закарпатті оголосили штормове попередження
- Увага! Поліція розшукує зниклу 14-річну ужгородку (ФОТО)
- За минулий тиждень поліцейські Закарпатської області розшукали 8 водіїв, які залишили місце ДТП
- В Ужі біля Студентської набережної знайшли мінометну міну часів Другої світової
- Обгін через суцільну завершився смертельною ДТП: на трасі біля Ділового зіткнулися три авто
- 2,74 проміле та повторне керування без прав: в Ужгороді патрульні зупинили водія Opel
- У Хусті внаслідок зіткнення позашляховика та мікроавтобуса травмувалися двоє водіїв
- На Рахівщині внаслідок ДТП травмувався водій мотоцикла та загинув його пасажир – поліція проводить розслідування
- 15 пожеж за добу на Ужгородщині: Закарпаття накрила нова хвиля займань в екосистемах
- Закарпатські гвардійці отримали допомогу від благодійників з Ужгорода

До цієї новини немає коментарів