В Україні, зокрема, і в Закарпатській області, тривають додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця

Вакцинуватися – єдиний спосіб захистити себе від цих небезпечних інфекційних хвороб у будь-якому віці. Ефективність щеплення від дифтерії та правцю становить 95-100%.
Вакцинація проти кашлюку, дифтерії та правця є безоплатна та обов’язкова, включена до Національного календаря профілактичних щеплень України. Зробити її можна у всіх пунктах щеплень Центрів первинної медико-санітарної допомоги, у закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності Закарпатської області, попередньо записавшись у сімейного лікаря. Наразі область забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих.
Нагадуємо, що щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку проводять дітям чотири рази: у 2, 4, 6 та 18 місяців. У 6 років проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця без кашлюкового компонента. У 16 років — ревакцинація вакциною АДП-М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Надалі — ревакцинація проти дифтерії та правця щодесять років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 листопада 2023 року № 1925, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2023 р. за № 2015/41071, затверджено перелік виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб, а саме дифтерії і правця:
викладачі, вчителі, вихователі, медичні працівники, працівники харчоблоків дитячих закладів; працівники лікувально-профілактичних закладів/установ та закладів системи соціального захисту населення; працівники закладів вищої освіти; працівники перукарень, косметичних та масажних кабінетів; працівники з обслуговування водоочисних споруд, водопровідних мереж та каналізаційних систем, каналізаційних очисних споруд; працівники установ громадського харчування та підприємств харчової промисловості; та ряд інших.
Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, зверніться до сімейного лікаря або до найближчого закладу охорони здоров’я. Якщо не пам’ятаєте, чи отримували взагалі щеплення проти дифтерії, кашлюку, правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації з дотриманням мінімальних інтервалів.
Дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких!
До теми
- До 13 годин без світла будуть завтра закарпатці – графік на 12 лютого
- Графік відключення світла на Закарпатті 11 лютого – обмеження електропостачання суттєві
- До 18 годин без світла – 10 лютого на Закарпатті продовжують діяти жорсткі відключення електроенергії
- До 18 годин без світла завтра, 9 лютого, на Закарпатті – ГРАФІК
- Оновлений графік відключення електроенергії на Закарпатті сьогодні, 8 лютого
- До 14 годин без світла у неділю, 8 лютого, на Закарпатті – графік
- Знову змінили графік відключення світла на Закарпатті – ще більш жорсткий
- Графік відключення електроенергії на Закарпатті на сьогодні посилили – світла буде менше
- До уваги споживачів! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті у суботу, 7 лютого
- До уваги споживачів! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті 6 лютого
- До уваги споживачів! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті 5 лютого
- У ЦНАПі Ужгородської міської ради можна подати заяву на реєстрацію (верифікацію) терміналу Starlink
- До уваги споживачів! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
- До уваги! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті 3 лютого
- Що читати дітям: 5 дитячих письменників з Закарпаття, книги яких варто мати у домашній бібліотеці
- До уваги! Графік погодинних включень/відключень світла на Закарпатті 2 лютого
- Новий розклад ZSSK: як відсьогодні їдуть поїзди Словаччина – Україна до Ужгорода
- До уваги! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на Закарпатті у неділю, 1 лютого
- До уваги! Змінено графік відключення світла на Закарпатті сьогодні, 31 січня
- До уваги закарпатців! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на 31 січня

До цієї новини немає коментарів