1000 днів від початку повномасштабної війни. В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих Героїв

1000 днів незламності, стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу.
Понад 10 років із дня російського вторгнення в Україну.
24 лютого 2022 року – день, який назавжди змінив життя кожного українця, кожного міста, села, кожної громади.
1000 днів тому Ужгород – затишне західне місто України, як звикли його називати, де завжди зранку вирувало життя, ніби завмер.
Кав’ярні стали майже пустими, набережна Незалежності, центральні вулички безлюдними… Тривогу не вмикали ще, але вона почала відчуватися у звуках двигунів автівок, активному стукоті коліс потягів на вокзалі, битті коліщат валіз об бруківку. Під вечір 24-го і вже 25 лютого тривога почала набувати звуків плачу дітей і жінок, сумного скавчання й проникливого «м’яв» із сумок-переносок на вокзалі й пункті пропуску, а ще прощань – на КПП, де чоловіки міцно цілували жінок, обіймали дітей, бо не знали, чи побачаться знов.
А на вулицях, здавалося, й далі було тихо, але цю тишу перекрикувало мовчання стомлених українців із Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Харкова, Одеси, Дніпра, інших міст, величезні черги яких стояли біля «Совиного гнізда» – щоб дізнатися необхідну інформацію про поселення чи транспортну логістику, отримати гарячий обід або ж речі першої необхідності.
Ужгород, який звик бути гостинним, помножив цю гостинність на сотню й прийняв сотні тисяч українців, огорнув їх наче ковдрою і дав тепло, яке до повномасштабного звик віддавати у вигляді смачної чашки кави, привітності місцевих жителів, щирої поради від перехожих, куди обов’язково ще варто піти, аби відчути колорит нашого міста.
Ужгород і зараз продовжує бути щедрим до ближнього, попри свою меншу кількість квадратних метрів у порівнянні з іншими містами України, й далі стає домівкою для співвітчизників. Напевно, це одне з його головних завдань як тилового міста – підтримувати співвітчизників. А ще – допомагати військовим, серед яких і тисячі ужгородців, які всі ці 1000 днів мужньо боронять Україну від російського ворога. Дуже дорогою ціною...
Сьогодні керівництво Ужгорода разом із керівниками Закарпаття, військовими, представниками правоохоронних структур та дипломатичних відомств на Пагорбі Слави віддали шану полеглим Героям, поклавши квіти до Меморіалу.
Вічна пам’ять і шана всім, хто віддав життя у боротьбі за свободу нашої держави.
Дякуємо ЗСУ та кожному, хто захищає Україну.
Разом переможемо!


До теми
- Зібрані поліцією докази забезпечили 11-річний вирок закарпатцю, який налагодив міжрегіональний канал торгівлі амфетаміном
- Гірські рятувальники Рахівщини надали допомогу трьом заблукалим туристам
- 10 тис. $ з кожного клієнта – поліція Закарпаття затримала групу осіб за переправлення чоловіків через держкордон України
- Працівник оборонного заводу на Закарпатті шпигував для росії через батька: деталі від прокуратури
- На Закарпатті СБУ та Нацполіція ліквідували новий канал підпільного продажу боєприпасів
- СБУ викрила розкрадання понад 100 млн грн під час будівництва захисту для електропідстанції на Закарпатті
- Фотовиставка «Закарпатська зима» відкрилась в Ужгороді
- Вогнеборці Виноградова не дали двом мікроавтобусам згоріти вщент
- На Мукачівщині внаслідок ДТП загинув неповнолітній, ще троє — травмовані: поліція затримала водія «KIA»
- На Закарпатті заблоковано ще три канали незаконного переправлення військовозобов’язаних через кордон: затримано трьох підозрюваних
- СБУ затримала на Закарпатті агента гру рф, який шпигував за оборонними заводами на заході України
- Знімала порно з малолітньою дочкою: на Закарпатті багатодітну матір взято під варту
- На Ужгородщині піротехніки знешкодили мінометну міну часів Другої світової війни
- В Ужгороді поліція затримала чоловіка, який кухонним ножем поранив колишню дружину
- Закарпатські рятувальники увійшли до десятки найсильніших пожежників-рятувальників Firefighter Challenge
- Центр розвитку дитини Пресвятої Богородиці запрацював біля Ужгорода
- Ужгород сьогодні попрощався зі ще одним захисником – 35-річним солдатом Євгенієм Буко
- Завтра в Ужгороді презентуватиме свою книжку відомий військовий репортер зі Словенії
- Роботизований комплекс допомагатиме рятувальникам Закарпаття працювати у небезпечних умовах
- Опіки майже половини тіла: 8-річного закарпатця госпіталізували після інциденту біля річки






До цієї новини немає коментарів