ДроваЄ: чи вистачить дров усім закарпатцям?

«Практично всі об’єкти соціальної сфери Закарпаття вже отримали необхідний запас паливних дров. Для забезпечення жителів тергромад, території яких належать до природного заповідного фонду, видано 17 дозволів на спеціальне використання природних ресурсів. Загалом зараз підвищеного попиту чи дефіциту паливних дров в області немає, а показники споживання близькі до щорічних», – розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОВА Юрій Шпонтак.
З 1 200 закладів бюджетної сфери регіону близько 40% використовують для обігріву деревину. В основному це освітні, медичні, соціальні та культурні осередки Берегівщини, Рахівщини й Великоберезнянщини, відзначив начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської ОВА Василь Романець.
«Опалювальний сезон уже розпочався в усіх тергромадах. До нього наша область готувалася послідовно та завчасно. Саме тому зараз бюджетні заклади, які використовують для обігріву тверде паливо, мають необхідний запас деревини. Також усі вони забезпечені альтернативними джерелами живлення», – наголосив Василь Романець.
Власникам приватних домогосподарств Закарпаття також вистачить паливних дров. Для їх придбання слід звернутися безпосередньо до лісництва чи найближчої філії ДП «Ліси України», також їх можна замовити самостійно на платформі ДроваЄ: https://drovae.gov.ua/. Вартість такого палива залежить від породи, типу деревини тощо.
«Цього року із заявами щодо придбання дров до регіональних філій ДП „Ліси України“ звернулося майже 18 тисяч закарпатців. З 152 000 м³ виписаної деревини вони вже отримали орієнтовно 146 000 м³. Також за відповідними договорами практично повністю отоварено паливними дровами заклади бюджетної сфери області. Понад 2 тисячі закарпатців оформили заявки на отримання дров і через онлайн-ресурс ДроваЄ», – відзначив заступник директора Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» Павло Ванджурак.
За його словами, доступний до заготівлі річний ресурс на території області становить 227 320 м³ деревини. За десять місяців з нього вже реалізовано 191 665 м³, тоді як протягом минулого року по області було отоварено 249 000 м³ паливних дров. До кінця року з урахуванням тогорічного залишку в запасі ще є 86 000 м³ дров.
Як повідомила начальниця управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Закарпатській області Надія Семенюк, мешканці краю, які отримали виплату житлової субсидії або пільги на придбання твердого пічного побутового палива, можуть розраховувати на додаткову підтримку. Минулого опалювального сезону її отримали 14 400 домогосподарств Закарпаття.
«Для тих, кому у 2024 році вже призначено субсидію або пільгу на тверде паливо, автоматично розрахують суму додаткової підтримки. Громадяни, які ще не зверталися за оформленням таких виплат, можуть подати заяву особисто чи онлайн до територіального органу Пенсійного фонду, ЦНАПу чи органу місцевого самоврядування. Розмір додаткової підтримки для кожного домогосподарства визначається індивідуально. Цьогоріч її виплачуватимуть за кошти державного бюджету та партнерських організацій», – підкреслила Надія Семенюк.
До теми
- До другої річниці створення «стрілецького» батальйону поліції Закарпаття бійців відзначили нагородами
- В Ужгородському РТЦК та СП – новий керівник
- Цифровізація освіти: понад 200 шкіл Закарпаття вже у «Мрії»
- Із 1 липня на Закарпатті стартує прийом заявок на участь у Конкурсі бізнес-проєктів для підприємців-початківців (стартапів)
- Понад 12 000 учнів Закарпаття пройшли тренінги з «Захисту України» за оновленою програмою
- Бронювання та статус критично важливих підприємств: що змінюється для бізнесу Закарпаття
- Закарпаття стало майданчиком для проведення Національного форуму «Здорова Україна 2030»
- Сучасний та енергонезалежний кордон: ЄС та МОМ допомагають модернізувати прикордонну інфраструктуру Закарпаття
- Реінтеграція захисників: на Ужгородщині обговорили розширення психологічної підтримки в громадах
- Стартував прийом заявок на отримання до 1 млн грн безвідсоткового кредиту для фермерів
- Дипломат із 20-річним досвідом: представництво МЗС України в Ужгороді очолив Іштван Балог
- На Закарпатті стартував проєкт «Карпатська зміна»
- В Ужгороді нагородили ліквідаторів масштабної лісової пожежі на Воловеччині
- Малий і середній бізнес Закарпаття може скористатися низкою державних програм підтримки
- На Закарпатті більше 12 тисяч громадян подали податкову декларацію про майновий стан і доходи
- Спека і дороги: з 8 червня на Закарпатті обмежують рух вантажівок
- Розвиток спорту та нагородження кращих: Закарпаття відвідав заступник міністра молоді та спорту Сергій Тимофєєв
- На Закарпатті гарячим шкільним харчуванням планують охопити 150 тисяч дітей
- Ще 7 асистенток готові забезпечувати інклюзивний супровід для школярів в Ужгороді
- Вперше на Закарпатті – делегація з Університету медичного центру Небраски та Національного інституту стратегічних досліджень США





До цієї новини немає коментарів