В Ужгороді вшанували пам'ять полеглих під час Угорської революції 1956 року проти комуністичної диктатури

68 років тому, 23 жовтня 1956 року, акції і страйки в Угорщині переросли в повстання, яке офіційно тривало до 10 листопада та було жорстоко придушене тоталітарним радянським режимом.
Під час повстання загинуло кілька тисяч угорців, понад 200 тисяч були змушені рятуватись втечею через австрійський кордон на еміграцію, було репресовано десятки тисяч учасників тих подій, понад тисячу страчено.
Спроба визволення з-під влади комуністів тоді зазнала поразки, однак вона мала історичне значення в житті угорського народу. Революція зміцнила національну свідомість угорців і непохитне прагнення до свободи й демократії.
Загиблих у ті трагічні часи згадують і в Україні, яка вже третій рік в умовах повномасштабної війни бореться за свою незалежність. Полеглих учасників повстання в Угорщині вшанували в Ужгороді покладанням квітів до меморіального знаку героям і жертвам Угорської революції та до меморіальної дошки, встановленої на стіні будівлі Ужгородського СІЗО, де утримувалися в’язні, вивезені з Угорщини.
В офіційних заходах узяли участь Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаі, голова Закарпатської облради Роман Сарай, заступник начальника Закарпатської ОВА Юрій Гузинець, міський голова Богдан Андріїв, дипломати, представники громадських та культурних товариств.
До теми
- «Смак Ужгорода» - набір кулінарних листівок презентують завтра у «Совиному гнізді»
- Виповнюється 80 років із дня заснування музею імені Тиводара Легоцького: охочих запрошують на святкову програму
- В Ужгороді високі державні нагороди вручили рідним полеглих Героїв
- В Ужгороді винищуватимуть щурів: містян просять не залишати на вулицях дітей без нагляду та слідкувати за домашніми тваринами
- Ужгородська міська дитяча лікарня отримала гуманітарну допомогу від СОС Дитячі Містечка Україна
- Вихованцям «Дороги життя» в Ужгороді влаштували свято
- В ужгородському скансені встановили сенсорний інформаційний термінал
- Свідоцтва випускникам, щирі оплески, музика серця та благодійність — в Ужгородській музичній школі №1 урочисто завершили навчальний рік
- «Покоління тих, кому болить» – в Ужгороді відбулася прем’єра фільму під відкритим небом
- 176 ужгородських школярів відзначили грошовими преміями за високі досягнення у навчанні та наукових здобутках
- На Закарпатті організували свято для 200 дітей із вразливих категорій
- 80 000 гривень на підтримку захисників зібрали в Ужгороді під час першого у цьому сезоні благодійного велозаїзду «Big City Ride»
- У центрі Ужгорода - масштабне свято для дітей
- Завтра, 1 червня, міська рада запрошує діток на активності та розваги у центрі Ужгорода
- В Ужгороді пролунав останній дзвоник для понад 2,5 тисячі випускників шкіл
- Ужгородців та гостей міста запрошують сьогодні ввечері на перегляд фільму на Липовій алеї
- Безкоштовно перевірити родимки зможе кожен охочий завтра в Ужгороді
- «Щастя в квадраті»: завтра в Ужгородському скансені презентують виставковий проєкт Харківської державної академії дизайну і мистецтв
- Унікальна операція в Закарпатській обласній лікарні: військовому відновили функцію кисті після важкого поранення
- Служив у Французькому легіоні, але повернувся захищати Україну. На Ужгородщині встановили меморіальну дошку Святославу Сойку
До цієї новини немає коментарів