Лабораторія визначення якості вина з’явилась на Закарпатті

Як розповів у коментарі Varosh голова Асоціації Олександр Гарновдій, грантову заявку на облаштування лабораторії подавали до FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) навесні цього року.
“Асоціація хотіла сформувати базу, де було б можна робити детельний аналіз аналіз вин. Адже на сучасному етапі розвитку нашої галузі робити вино без постійного контролю певного роду параметрів просто неможливо. Якщо ти хочеш дотримуватися стандартів якості і постійно її підвищувати, необхідно контролювати вміст у вині цукру, спирту, кислоти, литкої кислоти, вміст сірки, pH і багато чого іншого”, — сказав Олександр Гарновдій.
Загальна сума гранту на закупівлю обладнання становить 925 тис. гривень, додатково ще 20% покриваються фінансовими внесками членів Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття. Після погодження грантової заявки було закуплено обладнання від європейського виробника Anton Paar та Gibertini, офіційним представником якого в Україні є компанія «Донау Лаб Україна».
Наразі лабораторія сформована і працює в тестовому режимі. За кілька днів тут будуть готові приймати зразки для визначення хімічного складу вина та отримання сертифікату від усіх виноробів, які цього забажають.
Олександр Гарновдій сказав: у подальшому лабораторія пройде процес акредитації, як того вимагають грантові умови.
Зоряна Попович, Varosh
До теми
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
До цієї новини немає коментарів