Закарпатська митниця видала до 29 країн світу 4,5 тисяч сертифікатів з перевезення вітчизняних товарів
При експорті української продукції за угодами про вільну торгівлю митниця видає сертифікати з перевезення товару форми EUR.1. За його наявності вітчизняні товари звільняються від сплати ввізного мита в країні-імпорту, що дозволяє українському бізнесу бути конкурентоспроможним на зовнішніх ринках.
Так, з початку 2024 року (станом на 22 липня) Закарпатська митниця видала суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності 4499 сертифікатів форми EUR.1 на товари, що експортувалися до країн Європейського Союзу, ЄАВТ, Великобританії, Північної Македонії, Молдови.
Сертифікати видано до 29 країн світу.
Найбільше їх видано для експорту до таких країн:
Угорщини – 1160
Німеччини – 620
Італії – 492
Румунії – 447
Чеської Республіки – 415
Словацької Республіки – 322
Австрії – 192.
Здебільшого експортери зверталися за отриманням сертифікатів EUR.1 на сільськогосподарську продукцію (зернові продукти), готові вироби, виготовлені з давальницької сировини (продукція машинобудівної, автомобільної, швейної та хімічної галузей), продовольчі консервовані товари, рослинна продукція, вирощена на території України, промислові товари та вироби з деревини.
Також країнами-партнерами українських експортерів товарів є Болгарія, Бельгія, Данія, Греція, Естонія, Литва, Латвія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Швеція, Великобританія, Швейцарія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Словенія.
Послугами оформлення сертифікатів EUR.1 на експорт продукції у 2024 році скористалися 300 суб’єктів ЗЕД.
У 160 випадках експортери подавали заяви на видачу сертифікатів EUR.1 за новітніми правилами походження, а саме: Альтернативними правилами походження, якими на перспективу планується замінити правила, визначені у Доповненні І до Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.
Крім того, в зоні діяльності Закарпатської митниці зареєстровано 17 експортерів, що отримали статус уповноваженого експортера з правом самостійно декларувати преференційне походження власної продукції у 27 товарних позиціях згідно УКТ ЗЕД, якими за півроку вже оформлено 862 експортні поставки продукції до країн Євросоюзу.
До теми
- Тариф на електроенергію для населення залишиться незмінним до 31 жовтня 2025 року
- Закарпатська митниця: найбільший попит - на розмитнення вживаних авто
- На Закарпатті місцеві бюджети отримали майже 5,5 млн грн туристичного збору
- Закарпаття на форумі «Industrial Evolution»: нові можливості для розвитку промисловості
- З початку року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло майже 1млн грн за надані адмінпослуги у сфері земельних відносин
- Вперше на Закарпатті компанія з іноземними інвестиціями отримала статус авторизованого економічного оператора
- На Закарпатті землевласники поповнили місцеві бюджети на 198 млн грн податком на землю
- Продовольча інфляція на Закарпатті: ціни зросли на 4% за перший квартал 2025 року
- Платники Закарпатської області сплатили понад 3 млрд грн ЄСВ
- Закарпатські аудитори виявили порушення на 47,4 мільйонів гривень – підсумки І кварталу
- На Закарпатті платники податків сплатили понад 598 млн грн військового збору
- Понад 2 мільярди гривень поповнили бюджети громад Закарпаття у І кварталі
- Закарпатська митниця підбила підсумки експортно-імпортних операцій за І квартал 2025 року
- Із початку року закарпатські митники задокументували 238 протоколів про порушення митних правил на 28,4 млн грн
- На Закарпатті з початку року у місцевих бюджетах – майже 404 млн грн єдиного податку
- Понад 3 тисячі закарпатців уже подали податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2024 рік
- За І квартал 2025 року надходження від Закарпатської митниці становили 4,8 млрд гривень
- Закарпатці сплатили до місцевих бюджетів вже 1,5 млрд грн податків
- На Закарпатті за 2 місяці 2025-го сплатили понад 6,4 млн грн екологічного податку
- У 2024 році експорт товарів на Закарпатті становив 1446,2 млн дол. США
До цієї новини немає коментарів