З 1 липня настає кримінальна відповідальність за контрабанду товарів

Нагадуємо, що з 01 липня 2024 року відповідно до Закону України від 09.12.2023 Nº 3513-IX «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально процесуального кодексів України щодо криміналізації контрабанди товарів» набирає чинності стаття 201-3 Кримінального кодексу України, яка встановлює кримінальну відповідальність за контрабанду товарів.
??Відтак, переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів (крім підакцизних товарів та електричної енергії), вчинене у значному розмірі, - карається штрафом від десяти тисяч до двадцяти п?яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
??Контрабанда товарів, вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі, - карається штрафом від п?ятдесяти тисяч до сімдесяти п?яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
А контрабанда товарів, вчинена організованою групою, загрожує позбавленням волі на строк від 7 до 11 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Товарна контрабанда вважається вчиненою у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди в п?ять тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (7 570 000 грн. і більше), у великому розмірі - якщо загальна вартість предметів контрабанди у десять тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (15 140 000 грн. і більше).
Зворотної дії в часі зазначена норма не має. Розслідування даної категорії злочинів перебуває в підслідності Бюро економічної безпеки України, інформує Закарпатська митниця.
До теми
- Бізнесу Закарпаття представили урядові програми енергонезалежності та цифрової зрілості
- Безоплатні зарядні станції для дітей з інвалідністю: на Закарпатті подано 270 заявок
- Знайти роботу із зарплатою понад 15 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливих порушень у пансіонаті на Закарпатті
- Цифрова трансформація та енергопідтримка: що пропонують підприємцям Закарпаття
- Актуальність військово-облікових даних: чому це критично важливо для держави та кожного громадянина
- Громади, податки, бюджети: в ОВА обговорили шляхи скорочення боргів
- На Закарпатті з робочим візитом перебувають партнери з Італії та Словаччини
- До 1 квітня: які категорії військових зобов’язані задекларувати доходи за 2025 рік
- Підприємці Закарпаття можуть отримати до 15 000 грн на енергостійкість
- На Закарпатті 52 жінки подали заявки на навчання за «чоловічими» професіями у 2025 році
- «Психоемоційна стійкість: як впевнено пройти співбесіду та адаптуватися на роботі» – Молодіжна рада при Закарпатській ОВА запрошує на тренінг
- «Діалог влади та бізнесу»: закарпатські митники продовжують консультувати суб’єктів зовнішньоекономічного господарювання
- Можливість для громадських організацій: стартували конкурси соціальних та ветеранських проєктів на Закарпатті
- Понад 8 тисяч адміністративних послуг надали платникам податків Закарпаття у січні
- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко з робочим візитом перебував в Ужгороді, щоб дати новий старт для «4.5.0. Recovery Center»
- Фінансовий контроль: понад 75% перевірених у січні на Закарпатті закупівель мали ознаки порушень
- На Закарпатті розпочали основний етап будівництва «4.5.0. Recovery Center»
- Пункти незламності в Закарпатській області впродовж січня стали місцем підтримки для понад 15 300 людей
- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко із робочим візитом на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів