Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття

Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття
Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медпослуг Програми медичних гарантій. 

 

На пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» 23 медзаклади Закарпаття уклали договори з НСЗУ. А це означає, що вагітні можуть звернутися по допомогу в будь-який із цих закладів і отримати її безоплатно: за спостереження вагітності, необхідні консультації, аналізи та дослідження вже заплатила держава. І від початку 2024 року станом на 1 травня послугу на Закарпатті отримали вже 4967 пацієнток.

«Українки мають право спостерігати свою вагітність у будь-якому медичному закладі, який має відповідний договір з Національною службою здоров’я України. Це не залежить від місця проживання та прописки, від терміну вагітності чи того, чи була жінка раніше на обліку. Вона може обрати зручний для неї медзаклад, який законтрактований з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”, і там отримати медичний супровід та допомогу безоплатно», – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

Жінка може звернутися по послугу самостійно або за направленням свого сімейного чи лікуючого лікаря.

Які послуги покриваються Програмою медичних гарантій:

 • контроль стану здоров’я вагітної, консультації, індивідуальний план ведення вагітності;

 • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, у тому числі дослідження функції щитоподібної залози, аналізи на інфекції та віруси, УЗД, КТГ, ЕКГ тощо;

 • пренатальний скринінг: УЗД, дослідження рівнів біохімічних маркерів;

 • оцінка факторів ризику прееклампсії та її профілактика;

 • направлення до перинатального консиліуму за участі інших фахівців при виявленні у плода ознак аномалій чи патологій;

 • направлення на комісію з визначення показань для штучного переривання вагітності від 12 до 22 тижнів за медичними показами;

 • надання невідкладної медичної допомоги;

 • інформаційна підготовка до пологів та батьківства;

 • направлення на профілактичні щеплення;

 • психологічна підтримка тощо.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область та групу послуг («35 Ведення вагітності в амбулаторних умовах»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

 

...

 

02 червня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів