Факультет суспільних наук УжНУ першим приєднався до проєкту «Народний дрон»
![Факультет суспільних наук УжНУ першим приєднався до проєкту «Народний дрон»](/images/news/2024/4/max/d_0.jpg)
Декан факультету професор Юрій Остапець на власному прикладі заохотив підтримати таку ідею всіма кафедрами підрозділу.
Викладачі кафедр зібрали кошти на мастхев інструменти й матеріали, які треба було придбати, і тепер на робочому столі провідного інженера, старшого викладача кафедри соціології та соціальної роботи Сергія Тополянського вже 5 таких красенів – крім «Соціального працівника», там також «Політолог», «Філософ», «Психолог» та «Педагог». Ось такі реалії воєнного часу. Зовні вони ніби іграшкові, але, за словами Федора Шандора, кожен з них може знищити танк Т-8. Переважно дрон виконує дві функції: камікадзе і розвідника.
Меценати допомогли придбати спеціальний пульт управління, окуляри тощо. Дрони не просто склали на факультеті, а вже й протестували, тобто виконали весь комплекс робіт. Фактично вони готові для відправки на фронт. Тепер ФСН-івці звертаються до колег з інших факультетів Ужгородського національного університету підтримати таку ініціативу, адже кожна така «пташка» може зберегти найцінніше – життя нашого захисника на фронті, а також впоратися з іншими важливими завданнями.
Сергій Тополянський розповідає, що колеги-фізики надрукувати на 3D-принтері необхідні елементи. На його думку, в Університеті є достатньо кваліфікованих працівників, які можуть активно долучатися до такої роботи – фізиків, айтівців, інженерів. Разом можна робити швидше і більше. Іншими словами, налагодити виробництво дронів в УжНУ, як би незвично це не виглядало. Війна диктує свої правила. А збереження життів наших хлопців-захисників – понад усе.
Сергій Іванович ділиться, що раніше він теж нічого подібного не робив. Але, працюючи інженером на факультеті, має справу з технікою. «Десь трошки паяти вмію, десь трошки збирати, – розповідає усміхаючись. – Збирав переважно комп’ютери, тепер ось дрони вирішив спробувати. Замовили деталі на зібрані колегами кошти. Склав. Ніби все добре вийщло. Маю на комп’ютері відповідні програми, тож можу їх програмувати, перепрошивати, тестувати. Фактично ми самостійно можемо закривати весь цикл».
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців долучитись до проєкту складання FPV-дронів вдома ще в січні цього року, розповівши про проєкт «Народний дрон» від Victrory Drones фонду технологічної допомоги Dignitas.
Йдеться про інженерний курс, який навчає буквально в домашніх умовах зібрати 7-дюймовий FPV-дрон. Зібраний безпілотник проходить перевірку якості збірки й випробування з вагою інструкторами Victory Drones. Якщо тест успішний — його передають військовим. «FPV-дрони стали геймченджерами в цій війні. Долучайтеся до проєкту — і будьте залученими до перемоги», — наголосив Федоров.
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- 21678 закарпатців порушили швидкісний режим на дорозі
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
До цієї новини немає коментарів