Понад 500 учасників із 18 регіонів: на Закарпатті вперше відбувся благодійний «West Carpathian Marathon»

Понад 500 учасників із 18 регіонів: на Закарпатті вперше відбувся благодійний «West Carpathian Marathon»
Стартували бігуни у Буштині, а фінішували на центральному майдані Незалежності у Хусті. Маршрут проходив через Вишково та Велятино, його протяжність становила 42,2 кілометри. Важливо наголосити, що траса марафону отримала мiжнародну сертифiкацiю WorldAthletic та AIMS.

 

За словами організатора заходу Андрія Козира, для учасникiв це дуже важливо, оскiльки результат буде офiцiйним i його можна буде пiдтвердити пiд час iнших змагань за кордоном.

«На марафоні було представлено 18 регіонів України. Ми мали навіть учасника із Франції. У майбутньому такі марафони збиратимуть любителів спорту та професійних бігунів і із Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії, Польщі. Європейці дуже хотіли долучитися й цього разу, але боялися приїхати через війну. Із іншого боку, ми також зацікавлені у міжнародній співпраці, будемо раді, якщо географія марафон «West Carpathian Marathon» розшириться, – розповів «Карпатському об’єктиву» пан Андрій.

Також він додав, що закарпатський марафон є першим сертифікованим на заході України. Раніше хустянин проводив у області напівмарафини. Їх у Хусті пройшло аж 5. Цей марафон став першим.

Благодійністю ж Андрій Козир також займається давно, починав із велозаїздів, а згодом почав практикувати з бігом. У мирний час, пропагуючи здоровий спосіб життя, одночасно збирав кошти на допомогу хворим діткам, а під час війни – ще й на підтримку військових. Цього разу 100% стартових внесків організатори передадуть на потреби Збройних сил України. Крім того, кошти з дитячих перегонів та з бігу на коротку дистанцію буде спрямовано на лікування хворій землячці Вікторії Козак.

«Подія виявилася неймовірно масовою. І це – радує. Ми мали більше 500 учасників на різних дистанціях. Зібрати вдалося більше 200 тисяч гривень. Тішить і участь діток у забігах. Найменшим із них навіть всього по 1-2 роки. Найстаршому ж учаснику – 68», – наголосив Андрій Козир.

Марійка з Хуста цьогоріч бігла вперше. Їй лише 7 років. Дівчинка зізнається, що дуже очікувала на марафон, хотіла спробувати свої сили.

«Мої батьки у минулому році були учасниками напівмарафону. Зараз – бігли також на різні дистанції. Я стартувала вперше. Хоч прибігла й не першою, але все одно радію, що долучилася до доброї справи і ми всі цілою родиною цікаво та корисно провели час. У майбутньому хочу тренуватися, щоб стати професійною спортсменкою», – розповіла дівчинка.

Сергій із Луцька також приїхав на Закарпаття, аби взяти участь у марафоні. Він не є легкоатлетом, але дуже хотів узяти участь у марафоні.

«Я дуже мріяв приїхати, – стверджує він. – Усе дуже сподобалося. Закарпаття дуже затишне і гарне. Мені припав до душі Хуст. Цікаве місто. Вдячний організаторам за проведено роботу! Гарна траса. Усім задоволений!»

Тетяна, дружина Сергія, вирішила бодай морально підтримати чоловіка разом із двома дітками.

«Радію за Сергія, він зробив те, чого прагнув, прибіг, спробував сили. Просив і мене долучитися, але я поки що не готова», – запевнила жінка.

Олеся, старша донька цього подружжя, у свою чергу, взяла участь у дитячому забігу. Дівчинка зізналася, що у неї все вийшло.

Варто додати, що учасникам марафону дуже сподобалася траса. Вона проходила неймовірно мальовничими місцинами. Дехто розкішну карпатську природу, між іншим, бачив вперше.

Крім повної дистанції – 42,2 кілометри, марафонці могли взяти участь і в естафетах по 21 та 10 кілометрів, а також у забігу на 1 кілометр, а малеча – у дитячих змаганнях. Найбільше бажаючих було спробувати сили на основні дистанції. До бігунів долучилися і закарпатські чиновники, які й раніше підтримували подібні події.

Після завершення забігів усіх охочих частували смачним закарпатським бограчем. Також можна було випити кави чи чаю.

Марина АЛДОН, http://ko.net.ua/ 

 

24 вересня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів