«Комунізм ХХ ст. = рашизм ХХІ ст.». В Ужгороді проходить фотодокументальна виставка (ФОТО)
![«Комунізм ХХ ст. = рашизм ХХІ ст.». В Ужгороді проходить фотодокументальна виставка (ФОТО)](/images/news/2023/7/max/65446-695.jpg)
«Усі страшні події, які сталися після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, є продовженням геноциду проти українців, який чинив і Радянський Союз. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українську мову, культуру відбувалися як у ХХ столітті, так відбуваються і в XXI столітті. Виставка на конкретних історіях знищених людей демонструє те, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття», – зазначають організатори виставки.
Експозиція складається з 8 виставкових стендів, на них – 13 історій українців із ХХ та XXI століть, які постраждали від комуністичного та рашистського режимів. Відомості на стендах дублюються й англійською мовою, аби про злочини російських окупантів дізнавалися і в світі. Виставка вже побувала за кордоном, зокрема в країнах Балтії. Зараз організатори готують переклади німецькою та французькою мовами, аби стенди побачили й в інших країнах. Також виставку вже показали у Києві на Михайлівській площі, в українських обласних центрах. Зокрема, перед Ужгородом експозиція побувала в Тернополі, наступним, планують організатори, буде Рівне.Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв подякував ініціаторам фотодокументальної виставки, а також авторам робіт, що демонструють злочини російських окупантів за межами країни, фіксують важливе для збереження національної пам’яті, яка необхідна як для сучасників, так і для майбутніх поколінь.
Також у відкритті виставки взяли участь голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, керівник департаменту культури Закарпатської ОВА Євген Тищук, завідувачка відділу Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті Світлана Старовойт.
Відвідали виставку і начальниця управління культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Алла Чернобук, її заступниця Ольга Василиндра, культурні діячі, громадськість.
Організатори стверджують: виставка – один із компонентів, які мають спільно виробляти колективний імунітет українців від проявів тероризму, який пропагує російська федерація.
«Долі тринадцятьох жінок і чоловіків із XX та XXI століть. Більшість із них знищили лише за те, що вони були українцями, працювали на батьківській землі, розмовляли рідною мовою. Усі вони, на переконання росіян, не мали права на існування. Комунізм, не засуджений після розпаду Радянського Союзу, призвів до його повторення у сучасній росії – до нинішнього рашизму. Призвів до війни, очевидцями якої ми є. Нині Україні випав історичний шанс належно розібратися зі своїм минулим», – йдеться на головному стенді виставки Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.
Триватиме виставка на площі Народній до 2 серпня.
![](/f/wmz.php?src=202307191118181026.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191118171030.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191118171097.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191118171018.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191118161077.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117311091.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117311010.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117301043.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117301059.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117301069.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117101043.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117101065.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117101027.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117091084.jpg)
![](/f/wmz.php?src=202307191117091069.jpg)
До теми
- Шість груп ухилянтів затримали впродовж доби закарпатські прикордонники
- Поблизу кордону з Румінією виявили тіло чоловіка
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- СБУ затримала екстелеведучого за підозрою у поширенні прокремлівських наративів та спротиву мобілізації. Його спільники працювали у кількох регіонах, зокрема на Закарпатті
- Правоохоронці затримали двох мукачівців, які намагалися переправити за кордон 5 ухилянтів
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- За 700 метрів від кордону з Румунією знайшли виснаженого 25-річного львів'янина
- У горах Закарпаття виявили тіло молодого чоловіка
- Прикордонникам Чопського загону вручили відзнаки
- Закарпатець запропонував хабар прикордоннику Мукачівського загону, аби виїхати в Румунію
- Біля кордону з Угорщиною затримали порушників у супроводі підлітків
- За можливість скупатися у Тисі одесит віддав 10 тисяч доларів США, його попутник з Тернопільщини – 5
- В Ужгороді сьогодні, 12 липня, попрощалися із полеглим захисником – старшим солдатом Юрієм Черяником
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- У Мукачеві громадянин погрожував поліцейським та військовим ножем
- «Закарпатська банька» – 128 ОГШБр отримала від тячівських волонтерів лазню на колесах
- Іноземець понад 2 роки намагається через суди повернути свою доньку в Нову Зеландію
- СБУ повідомила про підозру ужгородцю, який закликав до захоплення державної влади
- На Закарпатті СБУ затримала ділків, які переправляли за кордон призовників
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
До цієї новини немає коментарів