"Бувало так, що осколки від снарядів влітали в одне вікно, а вилітали в інше", — старший механік БМП 128 бригади Юрій

"Бувало так, що осколки від снарядів влітали в одне вікно, а вилітали в інше", — старший механік БМП 128 бригади Юрій
Юрій, старший механік бойової машини піхоти, старший солдат 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. У бригаді воїн з 2014 року служив на БМП. Про військовослужбовця розповіли на Facebook-сторінці Закарпатського легіону.

 

"Давно знаю, що таке війна, – витягував розвідників, котрі з технікою застрягли в снігу, пройшов Дебальцеве. Але теперішні бойові дії набагато жорсткіші, ніж тодішні", — каже Юрій.

Воїн пояснює, що у перші тижні перевага росіян у техніці й живій силі була вражаюча. "На наші позиції, які ми тримали двома екіпажами БМП, вийшли дев’ять танків, підсилених БТРами. Вони обстріляли нас із відстані чотирьох кілометрів, і нам пощастило, що це були не осколочні снаряди, інакше ми не вижили б. Тоді мою БМП пошкодили, а я отримав першу з початку повномасштабного вторгнення контузію. Загалом контузій було понад десять", — розповів захисник.

Через кілька годин після того обстрілу вони опинилися в тилу російських збройних сил, переночували в селі, а на світанку перебігли дорогу, яку контролювали росіяни, й три доби полями й посадками добиралися до своїх. Юрій, каже: "На щастя, рація працювала, тому нас орієнтували. Я з пораненими товаришами потрапив у госпіталь, але скоро повернувся в стрій. З того часу виконую бойові завдання на позашляховику".

Два дні тому воїн отримав чергову контузію. "Росіяни засікли нас із дрона в селі, яке ми недавно від них відбили, і почали лупити зі 120-го міномета. Те село постійно обстрілюють і з арти, і з танків. Одна з мін влучила в кут будинку, за яким ми ховалися. Осколки пролетіли над головою, але мене накрила вибухова хвиля. Я полежав на землі, а коли трішки прийшов до себе, оглянув машину. Хвостовик міни врізався в землю біля колеса, заднє скло винесло, але всі колеса вціліли. Ми трохи перечекали й поїхали", — розповів Юрій.

Зі слів воїна, його позашляховик пережив багато обстрілів, він весь посічений, вціліли тільки три скла (інші вибиті й замінені плівкою). "Бувало так, що осколки від снарядів влітали в одне вікно, а вилітали в інше, але машина їздить. Так і виконуємо разом бойові завдання, працюємо на перемогу", — каже солдат.

Хвостовик тої міни Юрій взяв на пам'ять, і він тепер завжди із ним, — йдеться у повідомленні.

 

06 липня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів