В Ужгороді погасили поштову марку "Українська мрія"

В Ужгороді погасили поштову марку "Українська мрія"
В Ужгороді 28 червня погасили поштову марку "Українська мрія". Зробили це біля флагштока на площі Богдана Хмельницького. Її тираж 3 мільйони примірників. Про це Суспільному розповів директор Закарпатської дирекції "Укрпошта" Сергій Калій.

 

За його словами, це вже третя марка, яку погашають під час воєнного стану в Україні. Ескіз намалювала 11-річна Софія Кравчук з Волинської області. "Українська мрія" — це продовження серії марок, які випускають під час воєнного стану, — каже директор Закарпатської дирекції "Укрпошта" Сергій Калій.

"У чому полягає її унікальність? У тому, що це перша марка, яку з першого дня можна буде придбати на закордонних електронних інтернет-майданчиках — це AMAZON. На додаток, ця річ унікальна не тільки для пошти України. Це перший випадок в історії всіх світових поштових операторів. Тобто в будь-якій точці світу цю марку можна буде придбати на електронному торгівельному майданчику. Марки етапами будуть надходити до поштових відділень і для охочих за кордон. Перша хвиля — це 600 тисяч примірників, які сьогодні будуть у великій кількості на поштових відділеннях, а завтра можна буде їх придбати", — каже директор.

Ціна марки 12 гривень. Як пояснив Сергій Калій, аркуш, на якому є 6 марок, буде коштувати 72 гривні. Всі охочі зможуть придбати окремо марку, або комплект. «Також до марки йде фірмовий стилізований конверт, тобто в комплект буде входити конверт, листівка і марка. Це марка серії UA — вона для використання в межах України", — розповів очільник Закарпатської дирекції "Укрпошта".

За словами Сергія Калія, основою марки "Українська мрія" є малюнок 11-річної Софії Кравчук з Волинської області. Саме її робота перемогла у конкурсі ескізів.

"Була тема — мрія. Голосуванням визначили переможця. Хочу наголосити, що мається на увазі не лише літак "Мрія", який розбили під час варварської атаки росіян в Гостомелі. Також це марка про наші мрії, перемогу, звитяги, про мрії якомога швидше повернутися до мирного життя, звільнити нашу землю і стати швидше до відбудови всього, що було втрачено під час бойових дій", — каже Сергій Калій.

Значення марки та листівки до неї пояснює голова Закарпатського обласного товариства філателістів Геннадій Будкевич. "Марки військового періоду мають особливе значення, бо іде час, і війна колись закінчиться, а ці речі будуть нагадувати про всі ці події, як Україна виборювала свою незалежність, як досягала своєї мрії. Листівка, яка має малюнок і відповідає тематиці марки, а також погашена спеціальним штемпелем, називається карт-максимум. У філателії є окремий напрямок колекціонування карт-максимумів", — пояснив голова товариства.

На спецпогашення марки прийшли діти ужгородців зі своїми малюнками.

Ужгородка Софія Гаджа каже: "Ми намалювали малюнки спеціально до дня погашення марки. Тут у нас Україна. А тут висить Путін. Це їхній знак, він горить. А це прапор України — бо Україна перемогла. А це задум, що Росія висить".

 

Суспільне Закарпаття

 

28 червня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів