Виставку сучасних українських митців відкрили в угорському консульстві

Під час відкриття виставки Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї відзначив, що навіть у страшних снах ніхто не міг би уявити того, що після відкриття виставки до 110-річчя з дня народження Гаврила Глюка, який пройшов Другу світову війну, наступну експозицію доведеться відкривати вже під час іншої війни.
В офіційному відкритті експозиції взяв участь і заступник міського голови Василь Пинзеник. «Знаємо, що у квітні-травні Ужгород відвідує багато туристів, які приходять милуватися сакурами, нашим чудовим квітучим містом. Цього року у нас теж багато людей, але, на жаль, з іншої причини: ми приймаємо дуже велику кількість переселенців – людей, які були змушені тікати від війни. Міська влада за допомогою партнерів, сусідів, зокрема угорців, словаків, робить усе можливе, щоб наші співвітчизники відчували себе захищеними в Ужгороді. Думаємо, що нам це вдається, і за це щира подяка й Генконсульству Угорщини», – сказав Василь Васильович, передав також вітання від міського голови Богдана Андріїва та депутатів.
«Сьогодні представляють свої твори троє митців. Олександр Жильцов – двічі вимушений переселенець, його роботи виставляють на міжнародних платформах і зараз презентують у приміщенні консульства. Андрій Сидоренко – надзвичайно різноплановий митець, який працює в різних жанрах, зокрема, в його доробку і живопис, і графічні твори, і плакати. Третя учасниця виставки – Мар’яна Гончаренко – мисткиня, яка створює роботи з особливою душевною експресією, працює в техніці колажу», – розповів відомий закарпатський митець Аттіла Коприва.
Надати виставкову можливість сучасним українським митцям, які знайшли притулок на Закарпатті після нападу російських військ, безпечно продовжувати творчу діяльність дуже важливо, зазначають у дипломатичному відомстві. За бажання роботи з експозиції можна буде придбати.
Ужгородська міська рада
До теми
- Олена Кондратюк представить 24 жовтня в скансені виставку "Знаки Карпат"
- В Ужгороді відбудеться лекція та майстерка на тему «Жінка в традиційній культурі українців Закарпаття»
- Повернення забутої традиції: в Ужгороді триває перша в Україні виставка храмового дереворізьблення Карпат
- Голос міст-героїв: ужгородці побачили історію Ірпеня і Гостомеля
- Культурно-мистецький проєкт «Жива спадщина» відбудеться на Закарпатті 18 жовтня
- 80 років на сцені: феномен Закарпатського народного хору
- 26 вересня на сцені обласної філармонії відбудеться урочистий концерт із нагоди 80-річчя Закарпатського народного хору
- В Ужгороді презентують шпигунський роман Андрія Любки
- VІ Міжнародний театральний фестиваль «Монологи над Ужем» триватиме із 17 до 21 вересня
- На Закарпатті стартував місяць Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- 100-літній ювілей із дня народження відомого митця краю, народного художника України Василя Габди відзначили виставкою в Ужгороді
- В Ужгороді в обласній бібліотеці відбудеться зустріч із Закарпатським народним хором
- «Крок назустріч мрії»: інклюзивний проєкт, що змінює життя дітей через мистецтво
- 22 серпня оголосили результати фотоконкурсу «Закарпаття: у кадрі та серці»
- В Ужгороді з нагоди 70-річчя відкрилась ювілейна виставка робіт Михайла Повка
- Благодійний міні-ярмарок та вернісаж з нагоди Дня Незалежності України
- Театральний сезон: що цікавого готують два театри Ужгорода
- Вистава Ремарка «Ніч у Лісабоні» уперше в Ужгороді
- «Традиції на полотні»: народний художник України Тарас Данилич представив в Ужгороді виставку робіт з нагоди 80-річчя ФОТО
- Хатні ікони початку ХХ століття можна побачити на виставці в Ужгородському скансені
До цієї новини немає коментарів