В Ужгороді, у міській дитячій лікарні, відкрили волонтерський медпунк

Тут у будні із 9:00 до 16:00 можна отримати консультацію спеціалістів кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги УжНУ, інших фахівців, рецепт за державною програмою «Доступні ліки», електронне направлення до вузькопрофільних фахівців, скерування на безкоштовну фізичну та нейропсихологічну реабілітацію дітей. Кожного, хто звертається, оглядає лікар, консультує, якщо є в наявності з гуманітарної допомоги потрібні препарати – надає їх людині.
До створення пункту долучилися: управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Ужгородської міської ради, викладачі кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги УжНУ, інтерни та студенти старших курсів медичного факультету нашого університету, лікарі, які приїхали з інших областей України, де тривають бойові дії. Планують залучати також іноземних експертів із реабілітації та сімейної медицини.
У дитячій лікарні укомплектували кабінет, закупили ноутбук і сформували графік роботи лікарів-волонтерів, програмісти з Київщини на волонтерських засадах розробили програму реєстрації людей.
Завкафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги УжНУ Павло Колесник зазначив, що дуже часто симптоми можуть бути далеко не очевидними і тільки фахівець може встановити правильний діагноз та, відповідно, призначити лікування.
Заступник начальника управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Ужгородської міської ради Ірина Столярова наголосила: у пункті медичної допомоги в «Совиному гнізді» працювали по кілька годин, фармацевти видавали ліки першої необхідності або ж, якщо людина чітко знала, який препарат потрібен (за навності). Зараз же недужих оглядають медики, ведеться чіткий облік і звернень, і виданих препаратів, буде проводитися аналіз, з якими найчастіше діагнозами звертаються, чи можна проводити профілактику, які потрібні ліки тощо. У «Совиному гнізді» залишили тільки чергування невеликого пункту для надання невідкладної допомоги і лише з мінімальним набором ліків.
Ужгородська міська рада
До теми
- Понад 1600 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Мінрегіон посилює правила єЧерги: порушників – водіїв фантажівок – блокуватимуть на 14 днів
- Закарпаття та угорські партнери поглиблюють регіональну співпрацю
- 2111 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів "Зроблено в Україні" на Закарпатті з початку року
- «Зелені кімнати» та «Барнахус» - на Закарпатті прокурори впроваджують правосуддя, дружнє до дитини
- Закарпаття посилює співпрацю з нідерландськими партнерами
- Закарпаття розробляє нову регіональну цільову соціальну програму підтримки молоді на період до 2030 року
- Представництво Омбудсмана виявило порушення прав дитини у Великоберезнянській громаді
- Відзавтра, 19 листопада, у селі Іза запроваджують посилені протиепідемічні заходи через ускладнення епідситуації щодо вірусного гепатиту А
- Незаконне будівництво в Солотвині: суд ухвалив рішення про знесення готельно-розважального комплексу
- Кримінальний бізнес на ухилянтах: 7 років позбавлення волі, нові затримання і скерування до суду
- В Ужгороді прокурори відновили право власності громади на автобусну зупинку, яку самовільно привласнив забудовник
- У селі Іза на Закарпатті зареєстровано спалах вірусного гепатиту А: фахівці закликають утриматися від поїздок
- Терміни подачі заявок на другий конкурс Програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» продовжено
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 149 роботодавців області
- Поразка на полі бою змушує росію активізувати внутрішній план дестабілізації та повалення конституційного ладу в Україні
- Штрафи, конфіскація, мирові угоди: що чекає на порушників митного законодавства
- 653 особи з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- 12,8 мільярда під контролем: результати роботи аудиторів Закарпаття за 10 місяців
- Нові схеми втечі за кордон на Закарпатті: 6 підозрюваних, 98 тисяч доларів хабарів і 14 зупинених «втікачів» - тижневий дайджест прокуратури

До цієї новини немає коментарів