У Мукачеві навчитись розрізняти фейки можна навіть у ЦНАПі

У Мукачеві навчитись розрізняти фейки можна навіть у ЦНАПі
Навчитися розрізняти фейки мукачівці можуть навіть у транспорті чи отримуючи послуги в державних установах. Мукачівська міська рада активно підтримала ідею просування медіаграмотності серед міських жителів та приєдналася до інфокампанії «Вірю - не вірю», мета якої допомогти пересічним закарпатцям розібратися з фейками та медіаманіпуляціями.

 

Тематичні наліпки, інформаційну друковану продукцію з порадами, як аналізувати те, що бачиш та читаєш, можна побачити та отримати у ЦНАПі, де щоденний великий потік відвідувачів. Незабаром візуальна інформація з’явиться і в замку «Паланок», який приймає до 200 тис.відвідувачів у рік. Наліпки також поширили в громадському транспорті. На кожні наліпці чи флаєрі розміщено QRкод, який веде на тематичний портал «Вірю-не вірю» з освітніми відео, мемами та публікаціями.

 «Щодня всі ми отримуємо в різний спосіб чимало інформацій. Через різні засоби – телебачення, інтернет, соціальні мережі. Старше покоління як правило вірить написаному, в тому числі й в інтернеті, - коментує Влад Микита, начальник відділу інформатизації та зв'язків з громадськістю. - Тому в першу чергу маємо їх практичними кроками вчити відрізняти, яким джерелам слід довіряти, як визначити яка інформація є однозначно фейковою, вчитися шукати першоджерело, а не її «перекручену» версію на онлайн-ресурсах».

Ужгородський прес-клуб, який започаткував інфокампанію минулого року, закликає медіа, владу та громади у просуванні інформаційної освіти. І допомогти закарпатцям зорієнтуватися у медіаконтенті та стати більш стійкими до маніпуляцій, до яких вдаються усі інформаційні джерела в Україні.

Ужгородський прес-клуб

 

18 лютого 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів