В Ужгороді їздить “Екобус”: коли можна здати вторсировину

Екобус – це соціальний проєкт ужгородської станції збору, заготівлі та переробки вторсировини “Проєктна, 3” і безпосередньо її керівника Руслана Шварца, – пише Varosh.
Він зазначає в інтерв’ю виданню Varosh, що люди часто зверталися, мовляв, нема пунктів прийому по місту, а їхати на Проєктну, 3 доволі далеко. Відтак Руслан міркував, як полегшити доставку вторсировини.
«Ми робили моніторинг і аналіз потреб мешканців міста. І зрозуміли, що найбільш проста в реалізації ідея – придбання такого бусика».
Машину купили торік, зробили тюнінг і вона вперше виїхала в грудні 2021-го, напередодні різдвяно-новорічних свят. Запустилася таргетована реклама в соцмережах і сарафанне радіо серед ужгородців, які повсякчас сортують сміття і здають на Проєктну. 3. Інформація органічно поширилася містом, тим паче, все більше людей цікавляться екологічним поводженням із відходами.
До новорічних канікул екобус тричі їздив містом, а 21 січня 2022-го вирушив у четвертий рейс.
Курсує раз на тиждень і має два основні маршрути (на один тиждень – один, на наступний – інший).
Раніше зупинявся, до прикладу, на Шахті, проте там наразі приносять дуже мало вторсировини, тому цей район надалі буде транзитним.
«Найбільше здавали у “пожежній частині” – на вулицях Добрянського, Кармелюка, за Перечинським вокзалом у центрі, а також біля готелю “Закарпаття” та на Івана Франка».
Актуальний розклад руху та географія поїздок – на сторінках Проєктної, 3 у фейсбуці , інстаграмі, а також на особистому акаунті Руслана.
Читаєте розклад, приносите до найближчої зупинки екобусу, здаєте.
Приймається наступне (до бусу і власне на станцію):
- макулатура,
- полімери,
- скло,
- алюміній.
Інколи хтось приносить залізо.
«Ми не приймаємо, наприклад, шини, текстиль, батарейки, тетрапак».
Якщо у вас великий об’єм вторсировини, то варто окремо замовити екобус, який приїде, забере і ви отримаєте гроші. Проте загалом цей проєкт – соціальний.
«Цей бус не має на меті здійснювати комерційну діяльність. Тут чисто як соціальний проєкт. При цьому, навіть більше мій особистий соціальний проєкт, ніж станції. Те, що люди здають, йде на утримання бусу. Оскільки це газелька, при тому не самої першої свіжості, то її постійно треба ремонтувати. Плюс – вона їсть дуже багато газу».
Можливо, згодом станція придбає новіше авто. Для цього можна організувати збір на спільнокошті.
Евеліна Гурницька, Varosh
До теми
- В Ужгороді відбувся міський етап гри «Сокіл» («Джура»)
- В Ужгороді відбувся концерт з нагоди Дня Європи
- Квіти і символічні подарунки – в Ужгороді напередодні Дня матері вшанували матерів та дружин наших полеглих Героїв
- «Рука до руки за нашу Європу»: Ужгород – серед учасників міжнародної ініціативи на підтримку України
- На щиті: в Ужгороді сьогодні попрощалися із 50-річним солдатом Віктором Зацариніним
- У квітні патрульні Закарпаття задокументували 77 фактів нетверезого керування авто
- Завтра та післязавтра в Ужгороді буде перекрито рух у центрі міста
- Збиратимуть гроші на лікування Володимира Співака: сьогодні в Ужгороді відбудеться благодійний концерт під відкритим небом
- Афера з нерухомістю на понад 14 млн грн: поліція Ужгородщини повідомила про підозру двом зловмисникам, які ошукали закарпатку
- В Ужгороді відзначили День пам'яті та перемоги
- За перевищення швидкості у квітні на Закарпатті оштрафували майже 3200 водіїв
- В Ужгороді демонтували незаконні вивіски у центральній частині міста
- В Ужгороді поліція та СБУ проводять заходи з протидії вербуванню неповнолітніх російськими спецслужбами
- Суд узяв під варту шістьох підозрюваних у справі про незаконне переправлення осіб через кордон на Закарпатті
- Завтра Ужгород прощатиметься із захисником Віктором Зацариніним
- «Щасливі діти» розпочали новий масштабний проєкт для підсилення екоосвіти та промоції природних скарбів Закарпаття
- Українські та чеські правоохоронці викрили на Закарпатті учасників шахрайського кол-центру, які ошукували громадян ЄС
- Марафон заради героїв: в Ужгороді збиратимуть кошти для реабілітації воїнів
- В Ужгороді відбудеться виставка живопису Аврелії Федор
- В Ужгороді попрощалися із 25-річним захисником Євгеном Югасом
До цієї новини немає коментарів