Близько 50 вулиць на Закарпатті потрібно перейменувати, – голова ГО "Декомунізація. Україна"

"Місцеві ради зобов'язані повідомити державний реєстр виборців щойно вони змінять назву вулиць. Ці назви актуальні і, на жаль, якщо в краї під дію закону підпадають десь 50 вулиць, то вулиць, які не підпадають під дію закону, але несуть комуністичні або російські сенси ще декілька сотень", — розповів експерт.
За його словами, Закарпаття показує хороші темпи декомунізації. Більшість пам'ятників тут уже демонтовані.
"В переважній більшості, якщо є якась комуністична символіка, то її дуже оперативно демонтовують органи місцевого самоврядування. Кількість комуністичної символіки, яка є у нас в базі, то на Закарпатті її найменше. І кількість вулиць, які підпадають під дію закону — одна з найменших в Україні", — розповів Вадим Поздняков.
За його словами, якщо якісно відпрацювати це питання, то Закарпаття впродовж року можна повністю очистити від комуністичної символіки.
Експерт розповів: "Ми готуємо звернення до кожної з ТГ з проханням перейменувати вулиці. Ми й до того зверталися, а зараз ми хочемо централізовано звернутися щодо кожної з вулиць".
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Понад сотня ветеранів із закарпатської глибинки узяли участь в проєкті «Повертаю себе собі»
- В Ужгороді визначили переможців конкурсу «Листівка миру»
- Дітям про безпеку: закарпатські поліцейські розповіли, як не стати жертвою торгівлі людьми
- За матеріалами БЕБ на Закарпатті судитимуть керівника підприємства за контрабанду лісоматеріалів
- На Закарпатті повідомлено про підозру двом юнакам у подвійному вбивстві пенсіонерів
- У музеї ім.Й.Бокшая протягом двох тижнів можна побачити творчий доробок відомого живописця Петра Фелдеші
- В Ужгороді вчетверте відбувся культурно-мистецький захід «Жива спадщина»
- Реалізація державної стратегії розвитку розподіленої генерації: Закарпаття приймає виїзне засідання парламентського Комітету з енергетики
- Поліція Виноградова відкрила кримінальне провадження за фактом жорсткого поводження з твариною у селі Фанчиково
- «Книга-фест 2025»: Ужгород готується прийняти наймасштабнішу літературну подію року
- Вчинила підпал через неприязні стосунки з потерпілим: поліцейські Іршави затримали підозрювану у злочині
- На Закарпатті прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, який намагався контрабандою вивезти лісоматеріали
- П’ятеро закарпатців – спортсменів з інвалідністю та їхні тренери – отримуватимуть стипендію Президента України
- УжНУ - 80 років! Міський голова Богдан Андріїв привітав колектив вишу із ювілеєм
- Аудит ДТП з тяжкими наслідками: взято під варту водія, який збив пішохода у Мукачеві
- Прикордонники припинили дві спроби незаконного переправлення осіб через українсько-словацький кордон
- Майже 70 млн грн донарахованих податків сплатило до бюджету аграрне підприємство за результатами перевірки
- Завтра в Ужгороді вчетверте відбудеться культурно-мистецька акція «Жива спадщина»
- Понад 2 тисячі пожеж ліквідували закарпатські рятувальники з початку цього року
- Закарпатська митниця цьогоріч скерувала до суду справ на 185,5 млн. грн
До цієї новини немає коментарів