В Закарпатті зареєстровано 615 ПРРО, – ДПС

В Закарпатті зареєстровано 615 ПРРО, – ДПС
Станом на 1 жовтня 2021 року в Закарпатті зареєстровано 615 Програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі ПРРО). Про це інформує начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко. За словами керівника податкових органів області, з усіх зареєстрованих ПРРО 545 зареєстровано фізичними особами – підприємцями, ще 70 – юридичними особами.

 

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області звертають увагу, що з 1 січня 2022 року буде значно розширено коло фізичних осіб-підприємців, які мають застосовувати РРО чи ПРРО.

Зокрема, платники єдиного податку ІІ-ІV груп (фізичні особи-підприємці) зобов’язані використовувати РРО чи ПРРО з 1 січня 2022 року.

Звертаємо увагу підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації реєстраторів розрахункових операцій чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Нагадаємо, відповідно до пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 01 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами-підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою-підприємцем) у календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

ДПС у Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

22 жовтня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів