Ужгородці вибороли перше місце на чемпіонаті України з петанку

Ужгородці вибороли перше місце на чемпіонаті України з петанку

 

Найстаріший в Україні петанк-клуб переміг на чемпіонаті України. Традиційно в Ужгороді проводять два з найбільших у Центральній Європі турніри з петанку - гри,  що доступна людям з фізичними вадами. Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів директор клубу Петро Гойс.

«Наш клуб був заснований ще в 2004 році. Учасниками є люди різного віку та фаху - медики, журналісти, програмісти, архітектори. На вересневому чемпіонаті України ми перемогли Київський петанк-клуб, петанк-клуби «Чесна гра» та «Таббі» (Харків) та Львівський петакн-клуб «Кошовий» і стали чемпіонами України. Чемпіонат тривав протягом двох днів, грали у форматі один на один, два проти двох і три проти трьох»,  - розповів Гойс.

За його словами, петанк — популярний спорт на Закарпатті. В Ужгороді проводять два  з найбільших міжнародних турнірів з петанку у Центральній Європі – «Каштани» восени і «Сакура» навесні.

«У цю гру в нашому регіоні почали грати на початку 2000-х. Наразі на Закарапатті зареєстровано три клуби «Перший Закарпатський», «Мукачівський петанк-клуб» та наш — «Ужгород». Примітно, що усі президенти Федерації петанку України були з Ужгорода - я від початку заснування, потім Олександра Шевченко і зараз Олена Колодій», - акцентує Петро Гойс.

Як розповів Гойс, петанк є соціальним видом спорту, бо доступний для людей з фізичними вадами, а також є в програмі «Спорт для всіх». Він має усі шанси стати олімпійським видом спорту, проводиться потужна інформаційна кампанія з цього приводу.

Петанк — спортивна командна гра, яка з'явилася у Франції. Вважається одним із різновидів боулзу. Її мета -  стоячи всередині кола, кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі. В цю гру, як правило, грають на твердому ґрунті або гравії. Також можна грати на траві, піску тощо. В петанк грають у всьому світі. Він є обов'язковим видом спорту в армії та поліції Таїланду.

Фото: Петро Гойс та  Федерація петанку України

 

16 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів