Хто зі студентів УжНУ може вакцинуватися в університеті і що для цього потрібно

Хто зі студентів УжНУ може вакцинуватися в університеті і що для цього потрібно
Ще з весни УжНУ став одним із перших закладів на Закарпатті, який почав вакцинувати своїх працівників. Нині щеплення доступне і для студентів. Що для цього потрібно і куди звертатися, з’ясовував Медіацентр.

 

Із 31 серпня в університеті розпочалася вакцинація студентів. Про це повідомив проректор УжНУ Ігор Король.

«Наразі маємо на вибір вакцини Pfizer та AstraZeneca. Наші викладачі щеплені цими ж препаратами. Обирати можна будь-який – обидва ефективні, безпечні й визнані в ЄС. Ми розіслали всім студентам 2, 3, 4, 6 курсів на корпоративну електронну пошту інформацію про вакцинацію й посилання на гугл-форму. Щоб записатися, достатньо заповнити цю форму, відтак ми сконтактуємо зі студентами індивідуально й повідомимо, коли і куди вони можуть прийти на щеплення. Молодь 1-го та 5-го курсів зможе заповнити форму, щойно їм створять нові акаунти в корпоративній пошті. Однак якщо студент має нагальну потребу, то може звернутися у деканат і повідомити про бажання вакцинуватися ще до реєстрації пошти», – повідомив Ігор Король.

Також проректор зазначив, що пункти вакцинації працюватимуть у медпункті 5-го гуртожитку, в центральному корпусі УжНУ на Університетській, 14. Організовуватимуть виїзні мобільні бригади і на ті факультети чи в корпуси, де буде багато охочих.

Проректор додає: «Якщо студент із якихось міркувань не зможе вакцинуватися в призначений день, то ми запропонуємо інший. Так само ми самі нагадаємо про ревакцинацію».

Також Ігор Король наголошує, що вакцинація в УжНУ є винятково добровільною. «У нас немає вимоги щодо наявності щеплення для поселення в гуртожиток чи відвідування пар. Але закликаємо це зробити, щоб подбати про здоров’я – своє та викладачів. На жаль, COVID забрав у нас не одного прекрасного фахівця, тож прагнемо, щоб цього не повторювалося».

«Першочергово ми вакцинували людей, які перебувають у групі ризику, – повідомив у коментарі Медіацентру голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров’я України Федір Лапій під час зустрічі з журналістами у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства. – Якщо й вакцинували молодь, то так само тих, хто перебував у групі ризику й мав супутні захворювання. Кажучи про професорсько-викладацький склад, зауважу, що серед цих людей значно більше тих, хто має супутні захворювання, тому їх ми вакцинували першочергово. Коли один з 20 чи 30 студентів піде на лікарняний, то це зовсім не те саме, коли один викладач, який навчає тих же 20-30 студентів, випаде з навчального процесу. Студенти-медики, які були волонтерами або працювали в «ковідних» госпіталях, вакцинувалися за місцем роботи. Нині проблем із вакцинами немає – влітку ми їх отримували щотижня. Україна вже перейшла на 5 етап вакцинації, коли вакцини доступні для всіх охочих і працюють пункти масової вакцинації. Студентам не обов’язково щепитися в університеті – вони можуть прийти у будь-який пункт масової вакцинації».

За словами проректорки УжНУ Мирослави Лендьел, із весни станом на початок вересня мобільні бригади вакцинували в університеті двома дозами близько 65–70 % працівників. Ще частина персоналу вакцинувалася в лікарнях (викладачі медичних факультетів), через сімейних лікарів або пункти масової вакцинації.

Ксенія Шокіна

Медіацентр УжНУ

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

10 вересня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів