Роз’яснення для закарпатців щодо надбавки до пенсії почесним донорам

 Роз’яснення для закарпатців щодо надбавки до пенсії почесним донорам
14 червня Україна разом з багатьма країнами світу виявляла вдячність людям, котрі діляться безцінним своїм скарбом – власною кров’ю, тим самим рятуючи життя інших людей. Цього дня відзначався Всесвітній  день донора, започаткований 2005-го року Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Саме 14 червня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

 

Відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (ст. 13) при виході на пенсію громадяни, удостоєні звання «Почесний донор України», мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10 відсотків від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць.

Статус почесного донора України надається особам, які безоплатно здали 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми крові. Пільги, передбачені для осіб, які мають статус почесного донора України, поширюються на громадян України, нагороджених нагрудним знаком «Почесний донор СРСР».

У разі зміни прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць проводиться перерахунок зазначеної надбавки, виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму. На сьогодні ця надбавка становить 218,90 гривень. Цього року заплановано підвищення прожиткового мінімуму, а отже, і перерахунок надбавки донорам до пенсії, двічі – з липня і грудня цього року.

Для встановлення зазначеної надбавки особі необхідно подати до органу Пенсійного фонду заяву та документи про нагородження нагрудним знаком «Почесний донор України» або «Почесний донор СРСР».

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області 

 

16 червня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів