Господиням на замітку: у яких випадках орхідеї необхідна термінова пересадка?

Господиням на замітку: у яких випадках орхідеї необхідна термінова пересадка?
Якщо ви розводите і любите домашні рослини, то знаєте, що будь-яка квітка потребує своєчасної пересадки, інакше вона може загинути або захворіти. Орхідея не виняток, інформує Ukr.Media.

 

Важливість своєчасної пересадки

Якщо вчасно не пересадити фаленопсис, то з квіткою почнуться проблеми, корінню буде мало місця в горщику і воно буде виштовхувати квітку. Орхідея захворіє, а незабаром може і загинути.

В яку пору року краще зайнятися процедурою?

Пересаджувати фаленопсис рекомендується пізньої зими або з настанням весни, в період між 15 лютим і 30 березня. Цей час буде найбільш сприятливим для пересадки. Однак, якщо такої можливості немає, то зробити це можна в інший час року, але з великою обережністю. Так, осінь йде другою за сприятливістю для пересадки. Літо для цієї процедури підходить погано, під час сильної спеки фаленопсис відчуває стрес, пересадку він може не пережити. Взимку ж рослина знаходиться в умовній сплячці, процес зростання вкрай уповільнений, що теж недобре для пересадки.

Як визначити, що треба проводити пересадку?

 • Тільки що куплений. Пересаджувати квітучий фаленопсис прямо з магазину не можна, крім деяких випадків, коли це дійсно необхідно. Пересадити рослину після покупки потрібно, якщо орхідея впала і вивалилася з горщика або коренева система надто розрослася.

  Коли фаленопсис здоровий і цвіте, не чіпайте його. Це буде стресовою ситуацією, при якій він втратить багато енергії і може загинути.

 • Вже давно зростає вдома. Пересаджувати орхідею потрібно раз в 2-3 роки, змінюючи при цьому і субстрат, і горщик.

Коли це можна робити в домашніх умовах?

Важливо! Пересадку орхідеї фаленопсиса потрібно робити тільки після того, як вона відцвіла, інакше рослина може загинути.

Зазвичай рослину пересаджують протягом одного року, відраховуючи з часу скидання квіток. Пересаджувати можна навесні або восени.

Коли міняти горщик не потрібно?

 1. Пересаджувати орхідею не можна, коли вона цвіте. У цьому разі рослина скине всі квіти і бутони. Можна зробити виняток, якщо ви бачите, що квітка хворіє або загниває коренева система, але робіть це тільки в крайніх випадках.
 2. Немає сенсу пересаджувати, коли з кореневою системою і субстратом все гаразд і ще не минуло трьох років. Зверніть увагу, що коріння, яке видніється, не є ознакою для пересадки фаленопсиса. Навпаки, для квітки це добре.
 3. Також пересадка орхідей заборонена влітку і взимку, до цього правила краще прислухатися і дочекатися відповідного сезону.

Що буде, якщо провести пересадку в невідповідні терміни?

Ви можете пересадити квітку в невідповідний час при гострій потребі, але тоді доведеться відповідати за наслідки:

 • скидання квіток і бутонів;
 • в'янення листя;
 • початок хвороб;
 • відмирання.

Отже, в теорії пересадити орхідею фаленопсис можна в будь-який час і в будь-якому її стані, але тоді доведеться нести відповідальність за виниклі наслідки. Найкращим часом, щоб пересадити цю прекрасну квітку, є пізня зима, весна чи осінь, після того, як орхідея відцвіла. Пересаджувати на початку або в середині зими, коли ще йдуть холоди, або влітку в спеку буде не кращою ідеєю. Не рекомендується пересаджувати квітка відразу після покупки. І справа тут не лише в тому, що вона цвіте в цей час.

Рослині потрібно акліматизуватися, звикнути до нового мікроклімату у вашому домі. А якщо ви бачите, що пересадка потрібна терміново, то почекайте хоча б пару днів, щоб не створювати зайвий стрес.

 

09 червня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів