Журналістка Тетяна Літераті вишиває картини з зображенням Ужгорода

Журналістка Тетяна Літераті вишиває картини з зображенням Ужгорода
Авторка проєкту Втрачений Ужгород Тетяна Літераті вишиває художньою гладдю картини ужгородської архітектури.

 

Varosh розпитав у Тані про сюжети, ідеї та розвиток її нового захоплення.

Literati

фото Андрія Кирилюка

Все почалося у 2018-му, після знайомства з майстринею з Ужгорода Наталією Фурлетовою, яка професійно займається художньою гладдю. Таня зробила з нею інтерв’ю, відтак надихнулася і також взялася за голку з ниткою. Вперше спробувала зобразити Жупанат, і зізнається, що не вдалося.

Згодом журналістка створила чотири роботи з сюжетами Ужгородського замку, колишнього Ужгородського Василіанського монастиря (сучасний фізфак УжНУ — ред.), настроєвої вулиці Духновича, а також “нічної Корони”.

Uzh

від листівки до вишивки

Тетяна знаходить образи на ужгородських ретролистівках, роздруковує їх, копіркою переносить на тканину і далі вишиває за контуром, подеколи піддивляється дрібні деталі, адже копірка їх майже не передає.

«Я хотіла по-новому показати раритетні листівки Ужгорода, а ще мені було цікаво, чи зможу вишити архітектуру нашого міста».

86490454 629604171132888 8749861697881112576 N

Корона далася напрочуд непросто, адже довелося добряче пропрацювати світло й тіні. А ще на оригінальній листівці — багато автівок і людей, тож Таня вишила дві машини, а щоб передати людей, треба більше досвіду, вміння. Тепер вона прагне навчитися зображати людей та загалом більше практикувати з дрібними деталями.

Share A7aa14ea 7b33 4a26 Aebf Df8414d82d09

У вишиванні Таня не має амбіцій, творить винятково для задоволення, вечірньої пори виділяє годину-дві, тож над однією роботою може працювати і пів року, проте з радістю і завзяттям.

Журналістка виставила фото картин у фейсбуці, і їх замовили — дві поїхали у Мюнхен, одна залишається у приватній колекції в Ужгороді, нічна Корона вже також зарезервована.

Надалі Тетяна хоче спробувати вишити щось із полотен митців. Їй імпонує графіка сучасної угорської художниці Котолін Голло, у неї лінії схожі на нитку. Ще прагне зобразити живопис — закарпатські гірські пейзажі когось із локальних знаних майстрів. Зберегла собі також фото Невицького замку — вміло ретушоване немов картина.

Share 41d83d08 346c 4424 94c5 770b3d7b95ee

У Тані вже запитують про виставку, проте наразі вона не думає про це, хоче вдосконалитися й тоді, можливо, поміркує.

Евеліна Гурницька, Varosh

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

19 лютого 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів