Грип 2019-2020: лікарі розповіли закарпатцям про чотири штами, два з яких – нові

Грип 2019-2020: лікарі розповіли закарпатцям про чотири штами, два з яких – нові
Стартув новий епідсезон грипу в Україні. Які штами грипу очікуються, як запобігти ускладненням і як попередити хворобу, розповідали сьогодні на брифінгу в ОДА, медики.

 

За прогнозами епідеміологів, наступного сезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє до від 5.4 до 6,7 мільйонів людей. Пік підйому захворюваності очікуються у грудні та наприкінці січня-початку лютого 2020 року.

За словами завідувачки відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторії Тимчику новому епідсезоні очікується  два штами грипу групу А  та грип групи В: 

«У цьому сезоні, який триватиме з початку жовтня 2019 до кінця травня 2020 року, будуть циркулювати чотири штами вірусу грипу: два А і два види В:

вірус, подібний до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09;

вірус, подібний до A/Kansas/14/2017(H3N2);

вірус, подібний до B/Colorado/06/2017(лінія B/Victoria/2/87);

вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata/16/88/).

Із чотирьох вірусів новими для України і є два – “Канзас” і “Брісбен”. Однак однозначно відповісти, який грип захопить територію України, складно, тому щоцейвіруснепередбачуваний. Найбільше небезпечний «Канзас» А/H3N2.  Це той штам грипу, який викликає хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю. В групі ризику - нещеплені люди пенсійного віку. Вірусу«Брісбен» (А/Н1N1) теж не було в Україні, вінвпершевиділений в Австралії. Йогоосновнагрупаризику – цедіти, люди працездатноговіку з хронічнимизахворюваннями (з діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням, іншимипатологіями) та вагітні", – зазначила Вікторія Тимчик.

В Україну вже надійшличотирьохвалентнівакцинивідгрипу, які зараз проходятьперевірку. Це 100 тис доз вакцини Ваксігрипта 300 тис.дозДжісіфлю. Вжена початкужовтня вони маютьбути в лікарнях та аптеках.Щеплення дозволяє уникнути важких наслідків та ускладнень від грипу. Минулого року від грипу вакцинувалося 1800 закарпатців.

За словами головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла Поляка зараз в медзакладі є всі необхідні засоби для діагностики та лікування грипу: 38 упаковок противірусного препарату озельтамевір та 200 швидких тестів. Лікар зазначив, що додатково буде закуплено препарат Таміфлюта  швидкі тести для діагностики грипу. Щороку в закладі від грипу та ГРІ лікується від 550 до 800 хворих.

Загалом же минулого епідсезону на грип та гострі респіраторні інфекції захворіло 119 тис закарпатців (10 відсотків населення області). Щотижнево фіксувалося від 1,5 до 2 тисяч захворілих. Було припинено навчання майже у половині всіх шкіл області (у 344), були закрито  230 садочків. Лабораторним тестами підтверджено 136 випадків грипу.

Як проявляє себе грип:

Інкубаційний період А/Н1N1 (свинячий грип) триває від 1 до 4 діб, рідше – до 7 днів. У неускладненій формі: температура до 38-39 градусів, нудота, блювота, діарея (до 45% хворих), погіршення самопочуття, сонливість, відчуття слабкості, млявості, м'язова, суглобний біль, "ломота" в тілі, респіраторна симптоматика виражається в кашлі, першінні в горлі, відчутті нестачі повітря.

При важкій формі буває головний біль в лобній ділянці, у надбрівних дуг; рухи м'язів в даній області (моргання, міміка) підсилюють хворобливість; можливий розвиток світлобоязні; біль в очних яблуках при русі очей.

Щостосується А/H3N2 (сінгапурськийгрип), то перший симптом цьогоштамугрипу – озноб. Людину морозить навіть у теплому одязі при кімнатнійтемпературі. Температура можепідскочити до 40 градусів. Симптомипочинаютьпроявлятися абовідразу, або через 1-2 дніпісляпотрапляннявірусу в організм, закладає горло і груди, з'являєтьсясухий кашель. Жарознижуючіпрепаратидопомагають на дуже короткий час.

Прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

02 жовтня 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів