Хто сьогоднi в Українi впливовiший: Президент чи його губернатор?

Заяви оточення мільярдера Коломойського, адресовані Президентові, стають дедалі жорсткішими 

 

Те, що між Коломойським і Порошенком, як то кажуть, пробігла чорна кішка, легко зрозуміти, якщо проаналізувати останні заяви людей із найближчого оточення мільярдера. "Сьогодні істоти піднімають голови по всій країні. Тому що Петро Олексійович Порошенко грає у політику. Тому що Петро Олексійович не засвоїв уроків 2005-го, вірить у домовленості з негідниками, але соромиться патріотів, які зробили його Президентом. А за незавершеною революцією завжди настає контрреволюція". "Ви забули, що саме зусиллям патріотів у спірних округах саме Ви стали Президентом? Чому? Чому? Чому? І я, і Ви знаємо відповіді на ці запитання. ось тільки проблема Ваша, Петре Олексійовичу, в тому, що ви думаєте, що політика і домовленості можуть усе. І в цьому Ваша найбільша помилка". Ось ці слова Бориса Філатова, заступника Коломойського, мабуть, найкраще передають настрій у команді мільярдера. Коломойський намагається передати Порошенкові меседж про те, що він ображений. Дуже ображений. Прямо говорить про те, що саме завдяки специфічному "контролю" дніпропетровської команди над рядом виборчих округів у Донецькій та Дніпропетровській області Порошенко став Президентом у першому турі. І натякає, що за такі послуги дніпропетровська команда мала б отримати якусь винагороду. 
Апетити Коломойського окреслити важко. Але з того, що з'явилось у публічному інформаційному просторі, можна зрозуміти, що йдеться про ряд напрямів. Очевидно, це збереження в новому коаліційному уряді людей Коломойського, зокрема міністра внутрішніх справ Авакова, а також контроль над кількома іншими міністерствами. Це контроль над рядом державних підприємств, зокрема Укрнафтою та Укрзалізницею. Це право на самостійну політику в кількох східних областях, у тому числі, щодо кадрових призначень без втручання у це офіційного Києва. Нема сумніву, що Коломойського цікавить також активна участь у приватизації стратегічних підприємств, що залишились у держвласності, і доступ до ресурсів Нацбанку, і багато іншого. 
Порошенко офіційно мовчить. Але, здається, напрям, у якому він почав рух, дуже не сподобався Коломойському. Власне, ряд дій Порошенка може свідчити про те, що він, здобувши перемогу на президенських виборах і провівши до парламенту свій політзагін, вирішив поволі дистанціюватися від дніпропетровської команди. Він проігнорув кадрові вимоги із Дніпропетровська. Він фактично зупинив велику приватизацію. Він не йде на поступки у коаліційних переговорах. Він не дозволив у ряді округів на Сході перемогти людям Коломойського. Він дав згоду податковій розпочати суд, щоб стягти із контрольованої Коломойським Укрнафти понад два мільярди гривень. Він, можна сказати, пішов на зближення з командою Ахметова, щоб мати противагу у стосунках з Коломойським. І можна не сумніватися у тому, що Порошенко зробив ще багато чого іншого, що розлютило мільярдера.
Те, що напруга у взаєминах двох важковаговиків сягає високих позначок, можна зрозуміти з останніх записів людей Коломойського у соцмережах. Наприклад, ще один його заступник, Святослав Олійник, днями зробив прогноз: Порошенко втримається у кріслі ще "від двох місяців до півроку". Так він прокоментував думку про те, що "Президент Порошенко не зумів позбутися  своїх дефектів, зійшов з коліїї української реальності й на всіх парах летить у тупик імені Януковича". 
Симптоматична словесна перестрілка, яка свідчить хіба про те, що найцікавіші події у протистоянні дніпропетровської групи і нашвидкуруч зібраної на двох виборах збірної Порошенка розгорнеться найближчим часом. Обидва володіють мільярдними статками. Навряд чи виграє хтось один. Найімовірніше, програють обидва. Але всі знають, що і Порошенко, і Коломоський - дуже азартні гравці, які не люблять програвати. Тож поєдинок намічається небуденний, обмірковує журналіст Юрій Грицик в газеті "Експрес".

 

24 листопада 2014р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів